W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Warzycach,  od maja br. trwały warsztaty komputerowe „Nie bój się myszy”. Druga edycja  tego typu spotkań,  gdzie zainteresowani mogli nauczyć się, bądź doskonalić swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu. Zajęcia prowadzone przez Janusza Truty – informatyka GBP zakończyły się  17 lipca br, a kursanci z kolejnych 2 grup uczestniczyli w 5 – ciu 2-3 godzinnych spotkaniach.

We współczesnym świecie obsługa tego popularnego medium jest niezwykle przydatną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu jest nadal spore. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła właśnie GBP w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii w Warzycach bezpłatne zajęcia z podstawowych umiejętności komputerowych, do których zaliczają się  m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie OpenOffice, zasady  korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji. Specjalnie opracowany program dostosowany był dla początkujących użytkowników i nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z komputerami, teraz   potrafią dość sprawnie się nimi posługiwać.

Głównym celem  warsztatów komputerowych było przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z komputerem.  Każdy z uczestników miał do dyspozycji własny komputer, a wszystkie zagadnienia prezentowane były w postaci ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez kursantów.

Kurs ukończyło 20 osób. Uczestnicy otrzymali zaświadczenie potwierdzające nabyte umiejętności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.