Nie bój się myszy

W dzisiejszych czasach obsługa komputera jest niezbędną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu, jest wciąż dość spore. Są to przede wszystkim osoby dorosłe. Jednocześnie wiele z tych osób chciałoby nauczyć się obsługiwać komputer, chociażby dla własnej satysfakcji. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach  organizując w Filii GBP w Warzycach bezpłatne warsztaty komputerowe. Dwutygodniowe warsztaty umożliwiły 5 mieszkańcom Warzyc zgłębienie wiedzy na temat cyfrowego świata.

Uczestnicy zajęć uczyli się obsługi komputera, korzystania z różnych witryn internetowych, posługiwania się pocztą elektroniczną, pisania w programie Word oraz zasad surfowania po Internecie. Zapoznali się także z obsługą poczty elektronicznej i zasobów Internetu. Wyszukanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zrobienie zakupów, a także możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko umożliwi im załatwienie wielu spraw bez wychodzenia z domu.

W naszej gminie chętnych do nauki jest coraz więcej, wszyscy oni ucząc się wspaniale się bawią. Szkolenia prowadzone są przez pracowników bibliotek publicznych gminy Jasło. W lutym rozpoczynają się warsztaty komputerowe w siedzibie GBP w Szebniach zainteresowanych mieszkańców prosimy o kontakt pod numerem telefonu 134428366.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Warsztaty komputerowe w FGBP w WarzycachWarsztaty w FGBP w Warzycach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.