W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Warzycach,  od maja br. trwały warsztaty komputerowe „Nie bój się myszy”. To pierwsza edycja  tego typu spotkań,  gdzie zainteresowani mogli nauczyć się, bądź doskonalić swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu. Zajęcia prowadzone przez informatyka GBP zakończyły się  19 czerwca br, a kursanci z 2 grup uczestniczyli w 5 – ciu 2-3 godzinnych spotkaniach.

We współczesnym świecie obsługa tego popularnego medium jest niezwykle przydatną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu jest nadal spore. Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła właśnie GBP w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii w Warzycach bezpłatne zajęcia z podstawowych umiejętności komputerowych, do których zaliczają się  m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie OpenOffice, zasady  korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji. Specjalnie opracowany program dostosowany był dla początkujących użytkowników i nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z komputerami, teraz   potrafią dość sprawnie się nimi posługiwać.

Głównym celem  warsztatów komputerowych było przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z komputerem.  Każdy z uczestników miał do dyspozycji własny komputer, a wszystkie zagadnienia prezentowane były w postaci ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez kursantów.

 

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Warzyc, przewidziana jest kolejna edycja  warsztatów, zapisy do 2 lipca a rozpoczęcie kursu od 3 lipca 2012 r.

Informacje można uzyskać w FGBP w Warzycach, bądź pod nr tel. 13 44 584 09.


GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.