Tydzień Bibliotek 2022 pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu zaczęliśmy zdrowo i kolorowo. Okazuje się, że w bibliotece można zjeść smaczne i zdrowe śniadanie.

Wszystko za sprawą Tobiego bohatera książki „Żywieniowe przygody Tobiego, kota psotliwego”, której autorką jest Marzena Żurek. Tobi po raz kolejny zawitał do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. Tym razem odwiedził filie GBP w Warzycach i w Osobnicy.
Marzena Żurek – doradca i edukator żywieniowy, pedagog, specjalista ds. psychodietetyki, dyplomowany coach zdrowia i żywienia oraz promotorka zdrowego stylu życia poprzez głównego bohatera książki, opowiadającego o swoich kocich perypetiach zachęca dzieci do zdrowego odżywiania. Czytelnicy w publikacji znajdą również 20 przepisów na zamienniki tradycyjnych i niezdrowych słodyczy, słonych przekąsek czy fast-foodów. Dzięki nim można stworzyć lekkie alternatywy batonów, ciastek, lodów, chipsów, orzeszków, paluszków, burgerów czy pizzy i cieszyć się ich znakomitym smakiem.
Na spotkaniach autorka przybliżyła uczestnikom znaczenie zdrowego odżywiania i zachęciła do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Nie zabrakło również zdrowych przekąsek. Dzieci razem z panią Marzeną przygotowały pyszne owocowe pizze z dodatkiem bananowo – czekoladowego kremu.
Serdecznie dziękujemy pani Marzenie Żurek za wiedzę, za pozytywną energię i oczywiście za zdrowe pyszności, przygotowane wspólnie z dziećmi.
Spotkania odbyły się 9 maja, a udział w nich wzięli uczniowie Szkół Podstawowych z Osobnicy i Warzyc. Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach.
Spotkania odbyły się w ramach projektu “Książka w ruch – czytamy i polecamy” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu “Partnerstwo dla Książki”.
Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.