Filia w Warzycach GBP w Jaśle z/s w Szebniach oraz Świetlica GOK w Jaśle w czasie ferii zimowych zorganizowały pięć spotkań dla dzieci i młodzieży z naszej miejscowości pod hasłem „Zimowisko Wyobraźni”.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość: spotkania się  w Akademii Pana Kleksa, sprawdzenia swojej wiedzy na temat państw i miast, nauki kleksografii. Wiele czasu poświeciliśmy na rozmowy o uczuciach, by każdy podczas warsztatów czuł się bezpiecznie i swobodnie mógł wypowiadać się, by nikt nikogo nie obrażał i zachowywał się zgodnie z zasadami savoir vivre. Każdego dnia, można było zmierzyć się w grach logiczno-pamięciowych i zręcznościowych, a wspólne zabawy integracyjno-ruchowe wzbudzały niejednokrotnie wiele radości. Oczywiście podstawą „Zimowiska Wyobraźni” były spotkania z literaturą i serią książek Humorki. Wykonaliśmy nawet makietę miasteczka Humorki, łącznie z jej mieszkańcami.  Nie zabrakło również zajęć plastycznych – oczywiście mile widziana była kreatywność w wykonaniu swoich prac.

W ramach zajęć zorganizowane zostały pierwsze warsztaty z kodowania. Programowania można się uczyć od najmłodszych lat – poprzez zabawy rozwijające logiczne myślenie, kreatywność i wyobraźnię. Kodowanie to domena nie tylko informatyków; uczy umiejętności, które przydadzą się każdej osobie na przykład do  nauki pracy w grupach, uczenia się na błędach czy dokładności.  Podczas warsztatów dzieci uczyły się czym jest sekwencja, jak wykrywać i rozwiązywać błędy oraz programując pomagały ludzikowi z Minecrafta w pokonywaniu labiryntu.

Filia GBP w Warzycach
E. Wieczorek

 

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.