feriewarzyce_02_2016_6

Ferie zimowe jeszcze kilka lat temu kojarzyły się nam z mrozami i śniegiem. Dzisiejsza aura zaskakuje wszystkich. Za oknem strugi ulewnego deszczu, a w salach Biblioteki i Świetlicy gwarno i wesoło…

Zimowisko Wyobraźni – pod takim hasłem kolejny już raz Filia w Warzycach Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach oraz Świetlica Gminnego Ośrodka Kultury zorganizowały Ferie Zimowe dla dzieci i młodzieży.

Młodzi uczestnicy mieli możliwość uczestnictwa w zabawach z literaturą, warsztatach plastycznych, zabawach integracyjnych, edukacyjnych, ruchowych oraz w spotkaniu z teatrem. Każdy dzień miał inny odmienny charakter i swoją myśl przewodnią. Pierwsze spotkanie miało na celu zaznajomienie się ze sobą wszystkich uczestników i integrację grupy. Każdy uczestnik po zapoznaniu się z regulaminem i na znak potwierdzenia go odrysowywał swoją dłoń.

Bajka Beaty Krupskiej „Szklany człowiek” to była chwila zastanowienia się nad stosunkami międzyludzkimi życzliwością, wrażliwością, dobrymi uczynkami. Próba tworzenia i sklejenia szklanego człowieka. Wyrażenie własnych uczuć za pomocą zabaw integracyjnych.

„Czarna książka kolorów” Menena Cottin Rosana Faria – opowieść Tomka o odbieraniu przez niego kolorów i barw czym one pachną i smakują…. pomogła młodym uczestnikom wcielić się w rolę osoby niewidomej i uczyć się świata barw poprzez postrzeganie ich za pomocą zmysłów: słuchu, węchu i dotyku. Nauka Braille’a okazała się dużym wyzwaniem dla wszystkich. „Magiczne pudełko” oraz zabawa „DO celu” wniosły wiele radości, a przede wszystkim mocno ruszyły wyobraźnią.

Ogromną atrakcją dla najmłodszych 13 uczestników zimowiska był wyjazd do Rzeszowa do Teatru Wandy Siemiaszkowej na spektakl „O dwóch takich co ukradli księżyc” Kornela Makuszyńskiego. Wspaniała gra aktorów oraz muzyka na pewno długo pozostaną w pamięci wszystkich.

Jednak największą popularnością cieszyły się zajęcia plastyczne, wykonywanie kartek okolicznościowych dla swoich najbliższych oraz kwiaty dalii z kolorowych kwadracików.

Tradycyjnie na zakończenie warsztatów na wszystkich uczestników czekały Dyplomy oraz słodycze.

E. Wieczorek

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.