W dniach 10 luty 2021 do 10 marca 2021 w Domu Ludowym w Warzycach odbył się Zimowy Turniej Szachowy Warzyce 2021. W związku z panującymi restrykcjami wywołanymi pandemią turniej odbył się w składzie 10 osobowym. Dla podniesienia rangi turnieju i możliwości zdobycia centralnej kategorii szachowej umożliwiono start zawodników od III kategorii szachowej wzwyż.

Turniej z udziałem 9 zawodników UKS Cebulka Warzyce i jednego z PKSiR NiS Podkarpacie Przemyśl, rozegrano systemem każdy z każdym. W turnieju najlepszym zawodnikiem okazał się Przemysław Kois uzyskując 8,5 p z 9 partii, drugie miejsce zajął Adam Gościński 7,0 p, a trzecie miejsce wypełniając normę na I kategorię szachową Marcin Macek z 7,0 p. Cała trójka to zawodnicy UKS Cebulka Warzyce.

Dalsze miejsca zajęli:

  1. Edward Owsiak
  2. Tadeusz Bator (wypełniając normę na II kategorię )
  3. Leszek Śliwa
  4. Andrzej Babiarz
  5. Stanisław Białas
  6. Ksawery Forc
  7. Bogdan Fortuna

Zacięta rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze przy zachowaniu bardzo bezpiecznych warunków gry. Na zakończenie turnieju każdy z zawodników mógł sobie wybrać jedną z nagród ufundowanych przez klub.

Rozegrany turniej okazał się najsilniejszym z dotychczasowo rozegranych w historii klubu szachowego Warzyc. Wybranie takiego systemu rozgrywek okazało się trafieniem w dziesiątkę.

Turniej nie doszedł by do skutku bez takich osób jak: Leszek Ślwia, który pozyskał środki na nagrody czy naszego sołtysa Edwarda Owsiaka, który udostępnił największą salę w domu ludowym, dzięki czemu można było w sposób bezpieczny ze spełnieniem wszystkich wymaganych warunków rozegrać turniej.

Sędzią turnieju był pan Marian Bysiewicz sędzia klasy państwowej.

Adam Gościński

Kategorie: Szachy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.