Dzięki uprzejmości firmy „EBB Systemy Komputerowe Sp. z o.o.” z Krosna 23 sierpnia uczestnicy wakacyjnych warsztatów mieli okazję przekonać się jak w rzeczywistości wygląda drukowanie w 3D za pomocą czterech drukarek firmy Zortrax M200. Prowadzący opowiedzieli o tym jak powstają drukowane przedmioty od samego początku, czyli projektu, aż do ich wykonania – wydrukowania. Wyjaśnili, że drukowanie obiektu w technologii Layer Plastic Deposition (LPD) polega na tworzeniu i nakładaniu kolejnych warstw materiału na siebie o określonej grubości na stole drukarki.

Wraz z postępami dokładności wykonania obiektów przez drukarki 3D, stała się także metodą wykonywania gotowych obiektów, w tym zabawek, ubrań, czekoladek, a nawet protez.

Warsztaty bardzo się wszystkim podobały. Wielkim zaskoczeniem była ręka z dłonią, której palce się poruszały, a także wieże do rzucania kostek, kubek oraz wiele innych przedmiotów. Każdy z uczestników nie dość, że mógł obejrzeć „krok po kroku” jak powstają ulubione postacie z gier komputerowych, filmów i bajek to jeszcze wypróbowali również swoich umiejętności w rysowaniu spirografami przeróżnych kół i elips. Na zakończenie każdy został obdarowany małą niespodzianką wydrukowaną przez drukarkę 3D.

Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć panom: Arkadiusz Ptaszyk i Janusz Truty z firmy EBB Systemy Komputerowe www.ebb.net.pl www.facebook.com/EBBKrosno/ którzy wprowadzili uczestników warsztatów w świat trójwymiarowego druku.

E. Wieczorek

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.