szachy_2016_15W niedzielę 11 września 2016 r. do Domu Ludowego w Warzycach tłumnie zjechali miłośnicy królewskiej gry na II Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło.  Było to drugie tego typu spotkanie w Warzycach. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Liczba chętnych do udziału w tegorocznych rozgrywkach przekroczyła wszelkie oczekiwania organizatorów, którzy musieli wcześniej zakończyć rekrutację. W turnieju uczestniczyło 69 przedstawicieli m.in. z Rzeszowa, Jasła, Krosna, Gorlic i wielu innych miejscowości. Otwarcia zawodów dokonał Wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 15 minut partia dla zawodnika. Bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów został Tomasz Jaskółka który nie przegrał ani jednej z 9 partii.

W klasyfikacja OPEN najlepsi okazali się:

  1. Tomasz Jaskółka
  2. Daniel Kopczyk
  3. Marian Lorenc

Najlepszą zawodniczką turnieju została Emilia Wojtas, która w klasyfikacji generalnej zajęła 13 miejsce.

Wśród  JUNIORÓW najlepsi byli:

  1. Maciej Czopor
  2. Patryk Mrozowski
  3. Paweł Świder

Najlepszą juniorką została Kamila Lewandowska.

Najlepszym zawodnikiem Gminy Jasło był Adam Gościński, który zajął w klasyfikacji generalnej 6 miejsce.

Najlepszym juniorem z ternu Gminy Jasło został Kamil Błasik.

Zaś najmłodszym zawodnikiem turnieju był Dawid Wolak

Sędzią głównym zawodów był Lucjan Walczak.

Zwycięzcy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe. Główną nagrodą turnieju był tablet. Wśród pozostałych nagród były zestaw garnków, plecaki, śpiwory, akcesoria winiarskie i gadżety ufundowane przez sponsorów. W imieniu Wójta nagrody wręczali Radni Wsi Warzyce Piotr Wilk i Mieczysław Zając.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten turniej mógł się odbyć. W szczególności Gminie Jasło, która jest głównym organizatorem i która ufundowała większość nagród oraz dyplomy i puchary. Pragnę podziękować również sponsorom, bez których zaangażowania nie było by tych wszystkich nagród. Firmie “Euro-win” mającej w swojej ofercie akcesoria winiarskie, Firmie “Creoline” wykonującej nadruki na odzieży, Sklepowi Myśliwskiemu “Edex” oraz Pizzeri “Majka”, która ufundowała poczęstunek dla uczestników turnieju. Redakcji warzyce.eu za obsługę medialną oraz przygotowanie projektów plakatów oraz dyplomów. Świetlicy w Warzycach za udostępnienie sprzętu nagłośnieniowego oraz Pani Sołtys za udostępnienie naczyń do bufetu. Z tego miejsca pragnę podziękować również pozostałym członkom koła szachowego z Warzyc którzy pomagali w organizacji tego turnieju. Bez was wszystkich nie udało by się zorganizować tak atrakcyjnego turnieju. Dlatego jestem optymistą, że za rok też nie braknie chętnych, na których będzie można liczyć i którzy zechcą udowodnić, że takie turnieje nie muszą się odbywać tylko w dużych miastach ale gminę Jasło też na to stać. Do Warzyc mogłoby wtedy przyjechać dużo więcej zawodników. – mówił Edward Owsiak – główny organizator turnieju z ramienia koła szachowego w Warzycach.

Pełne wyniki turnieju – PDF

 

 


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.