W dniu 21.02.2016 r. odbył się w Domu Ludowym w Warzycach Turniej Szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podobnie jak rok temu rozgrywki były przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych: do 18 lat i powyżej.
Organizatorem było Koło Szachowe z Warzyc, a sponsorami Sklep Myśliwski Edex Edward Owsiak i Firma transportowo-handlowo-usługowa Jerzy Piękoś. Turniej nie miał charakteru otwartego lecz bardziej kameralny, gdyż oprócz naszych zawodników z Warzyc mieli w nim wziąć udział tylko zawodnicy z Wiśniowej. Ostatecznie jednak do rozgrywek dołączyło jeszcze 2 zawodników z Jasła i 5 z Lipinek.Ogółem w grupie juniorów grało 22 zawodników, a w grupie seniorów 15 osób.

Turniej był prowadzony przez sędziego szachowego Lucjana Walczaka systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. Dla uczestników zapewniony był poczęstunek oraz ciepła herbata i kawa. I, II i III miejsca w kategorii juniorów zostały nagrodzone pucharami, a pierwsze trzy miejsca w kategorii seniorów medalami. Puchary trafiły również do najlepszej zawodniczki i najlepszego zawodnika z Warzyc. Dyplomy natomiast zostały wręczone dwóm najmłodszym zawodnikom tej imprezy. Ponadto każdy z młodszych zawodników, biorący udział w turnieju, otrzymał nagrodę, którą mógł sam sobie wybrać. W zorganizowaniu tego turnieju dużą pomoc okazał Pan Jerzy Piękoś, właściciel firmy transportowej i piekarni w Wiśniowej, który oprócz przekazania kwoty pieniężnej, zagwarantował również poczęstunek dla każdego uczestnika w postaci drożdżówki, więc z pewnością nikt z tego turnieju nie wyszedł głodny. Dziękuję również koledze Leszkowi Śliwie – prezesowi UKS ,,Cebulka” za przekazanie pucharów dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki z Warzyc. Podziękowania kieruję także dla Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza, który zawsze wspiera naszą działalność za bezpłatne udostępnienie sali, naszej Pani Sołtys Aleksandrze Błasik za bezpłatne wypożyczenie naczyń a także Pani Jadwidze Zając za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego. Gratuluję wszystkim zwycięzcom ale gratulacje należą się także tym wszystkim, którzy wzięli udział w tych zawodach. Niektórzy zrobili to po raz pierwszy i mam nadzieję nie ostatni. Przy każdej okazji mówię młodym zawodnikom, że przegrać partię to nie jest żaden wstyd, gdyż arcymistrzowie i mistrzowie świata więcej partii przegrali niż każdy z nas zdoła ich w swoim życiu rozegrać!
Wszystkich chętnych zapraszamy w każdą środę od 17.00 do 20.00 do Świetlicy w Warzycach na partyjkę lub na naukę gry w szachy.

Dziękuje za uwagę i podaję ostateczne wyniki.
Edward Owsiak

wyniki PDF


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.