dzienkobiet2015_2„Być kobietą, być kobietą – marzę ciągle będąc dzieckiem…

Mieć z pół kilo biżuterii, kapelusze takie duże
i od stałych wielbicieli wciąż dostawać listy, róże.
Na bankietach, wernisażach pokazywać się codziennie…
Być kobietą – ta tęsknota się niekiedy budzi we mnie.”

Dzień Kobiet był świętem najhuczniej obchodzonym w czasach PRL-u. Kobietom wręczano wtedy goździki a także drobne upominki w postaci rajstop, ręcznika, ściereczek, mydła czy kawy. Dzisiaj Panie otrzymują różne kwiaty w zależności od gustów i upodobań oraz słodkie upominki.

7. marca w Domu Ludowym w Warzycach odbyło się, wzorem lat ubiegłych, spotkanie Pań z okazji Dnia Kobiet. Organizatorką imprezy była sołtys wsi Warzyce Aleksandra Błasik, którą w tym roku wspierał radny – Piotr Wilk. Na spotkaniu był obecny wójt Gminy Jasło – Stanisław Pankiewicz.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 18.00. Zebranych powitała pani sołtys, a następnie głos zabrał wójt, który złożył wszystkim Kobietom serdeczne życzenia w dniu Ich święta. Kolejnym punktem był programem artystycznym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Warzycach. Na początku w znanych przebojach o kobietach i nie tylko zaprezentowały się Karolina Polak, Paulina Pawluś i Klaudia Dybaś. Uczennice do występu przygotowała Wioletta Zygmunt. Na zakończenie tej części Bartosz Walczak zagrał kilka utworów na keyboardzie.

Po popisach wokalnych szkolnych artystów, przyszedł czas na drugą część naszego programu, czyli inscenizację bajki o Czerwonym Kapturku w wersji dla dorosłych. Przedstawienie przygotowała klasa III gimnazjum pod kierunkiem Katarzyny Bączar i okazało się ono przysłowiowym „gwoździem programu”. Wszyscy byli zachwyceni i ubawieni do łez w szczególności grą Jakuba Kołodzieja, który wcielił się w rolę wilka. Pozostali aktorzy: Zuzanna Skowron (Czerwony Kapturek), Paulina Żurawska (mama Czerwonego Kapturka), Aleksandra Śmietana (babcia), Kacper Bartuś (gajowy), Kamil Pawluś (wiewiórka), Justyna Betlej i Kamila Twarduś (narratorki) wykazali się prawdziwym profesjonalizmem i po raz kolejny udowodnili, że są niezwykle utalentowanymi młodymi ludźmi.

Po występach otrzymaliśmy gromkie brawa i wiele pochwał. Świadczyły one o tym, że nasze popisy sceniczne się podobały i na jakiś czas zapiszą się w pamięci Pań, które zdecydowały się obchodzić swoje święto w sobotni wieczór w Domu Ludowym w Warzycach.

Wszystkim Kobietom –tym małym i dużym– życzymy w dniu Ich święta wszystkiego co najlepsze

Tekst: Zespół Szkół w Warzycach
Zdjęcia: Redakcja Warzyce.eu

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.