W piątek 27 marca 2015r. w komendzie powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle o godzinie 10 rozpoczął się kolejny etap turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do etapu powiatowego kwalifikowali się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych,  którzy zwyciężyli etap gminny. Zwycięzcą etapu gminnego zorganizowanego w Szebniach 11 marca 2015r., został uczeń gimnazjum w Warzycach Piotr Zając. (www.gminajaslo.pl – opis etapu gminnego)

OTWP_2015_1

Część pierwsza egzaminu polegała na rozwiązaniu testu pisemnego. Osoby zdobywające najwięcej punktów przechodziły do części ustnej. W kategorii gimnazjum do tej części przeszło czworo uczniów, jednym z nich był Piotrek. Komisja złożona z oficerów PSP sprawdzała również wiedzę praktyczną – trzeba było zidentyfikować i opisać różnorodny sprzęt używany przez strażaków, ale nie był to najbardziej popularny sprzęt. Pytania teoretyczne na tym etapie również były trudne i szczegółowe, wymagające dużej wiedzy i znajomości wielu przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej.

OTWP_2015_2

Piotrek Zając zajął trzecie miejsce, co jest bardzo dobrym wynikiem na tym etapie. Wykazał się wielką wiedzą, którą musiał sam zgłębiać, do części praktycznej zapewne pomocne były jego wizyty w OSP Warzyce, gdzie demonstrowano mu sprzęt i wyposażenie wozów bojowych, a fachowo o nim opowiadał dh Mateusz Błasik. Obserwował również ćwiczenia ratownictwa drogowego które przeprowadzali nasi strażacy, dzięki czemu widział praktyczne zastosowanie poszczególnych narzędzi używanych przez strażaków podczas akcji ratowniczych.

Gratulacje Piotrek!

 Opiekun z ramienia OSP Warzyce dh Leszek Śliwa

OTWP_2015_3

OTWP_2015_5

OTWP_2015_4


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.