szachy2015_5Turniej odbył się w dniu 7.II.2015r w godz. 9.00 – 13.00 w Z.S w Warzycach.  Jako organizator Turnieju chciałbym najpierw wyrazić wdzięczność wszystkim tym, którzy mi w tym pomogli.

W pierwszej kolejności dziękuję Mariuszowi Wójtowiczowi – właścicielowi firmy EURO-WIN w Warzycach za to, że nie odmówił mi pomocy w sponsorowaniu tej imprezy i poprał mnie w realizacji tego pomysłu. Pomocy również nie odmówili mi główni sędziowie tego turnieju: Lucjan Walczak – zawodnik II Kat i sędzia III Kat szachowej oraz Adam Gościński – zawodnik I kat szachowej. Panowie Ci nie tylko poświęcili swój czas robiąc to zupełnie społecznie ale również dostarczyli cały sprzęt potrzebny do rozegrania turnieju a mianowicie szachy, zegary, komputery niezbędne do szybkiego kojarzenia grających par oraz do wydruku ostatecznych wyników. Co najważniejsze widać, że robili to z wielką pasją, zaangażowaniem i autentycznie cieszyli się tym, że mogą turniej prowadzić tu w Warzycach  – w swojej miejscowości.

Składam również podziękowania Dyrekcji Z.S w Warzycach w osobie Pana Piotra Ochwata, który na mój pomysł aby do turnieju dołączyć również młodzież szkolną zareagował bardzo entuzjastycznie i nie tylko obiecał ufundować wszystkim uczestnikom drobne nagrody w postaci gadżetów (min. mini szachy) oraz dyplomy to przede wszystkim wziął na siebie rolę Gospodarza tej imprezy.

szachy2015_4

Uczestnicy turnieju mieli więc komfortowe warunki przygotowane w dwóch salach , w których odbywały się pojedynki. Dla każdego uczestnika przygotowana była woda mineralna, przegryzki oraz owoce a także można było poprosić o kawę lub herbatę którą panie z obsługi szkoły z uśmiechem serwowały.

Do turnieju zgłosiło się 10 uczniów szkoły podstawowej, 10 uczniów gimnazjum oraz 8 osób z wyższej kategorii wiekowej. Ostatecznie jednak do Turnieju przystąpiło po 6 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  oraz 8 osób starszych.

W tym momencie pragnę wspomnieć o osobie, bez której ten turniej z pewnością nie byłby tak licznie obsadzony przez młodzież szkolną. Tą osobą jest Pan Antoni Styczyński, który jak się dowiedziałem prowadzi w szkole kółko szachowe i z pewnością wielu z tych zawodników nauczył grac i niewątpliwie podniósł poziom grupy młodzieżowej. Wielki szacun Panie Antoni, naprawdę dobra robota!

Turniej rozpocząłem od krótkiego wyjaśnienia skąd wziął się ten pomysł na zorganizowanie go w Warzycach, przedstawienia sędziów i sponsorów oraz omówiłem kilka spraw organizacyjnych po czym oddałem głos Dyrekcji Z.S. w Warzycach jako Gospodarzowi Turnieju w osobie Pani Lidii Witkowskiej. Pani Lidia powitała uczestników turnieju, życząc wszystkim jak najlepszych wyników po czym ogłosiła otwarcie turnieju. W turnieju wzięli udział:

Młodzież z Podstawówki
Aleksandra Kwarciany
Izabela Biedroń
Dominik Bartuś
Patryk Biedroń
Kamil Błasik
Bartosz Walczak

Młodzież Gimnazjalna
Dominik Betlej
Mateusz Hajduk
Patryk Betlej
Kamil Bartuś
Łukasz Filip
Maciej Kluz

Seniorzy
Basia Śliwa
Leszek Śliwa
Bogdan Fortuna
Bogdan Szeląg
Zbigniew Kosiba
Ryszard Sławniak
Łukasz Sanokowski
Edward Owsiak

szachy2015_1

Po zakończeniu Turnieju na auli odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów, nagród i okolicznościowych dyplomów przez Dyrektora Szkoły Pana Piotra Ochwata. Za zajęcie I miejsca w każdej kategorii zawodnicy otrzymali okazałe puchary natomiast za II i III miejsce medale. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali również różnego rodzaju gadżety i nagrody w postaci wspomnianych wcześniej mini szachów i zawieszek. Pan Dyrektor na zakończenie podziękował sponsorom, sędziom oraz uczestnikom za przeprowadzenie tej pożytecznej imprezy i pogratulował wygranym. Wyraził również nadzieję, że to dopiero początek cyklu, który się tak fajnie rozpoczął.

Podwajając tę nadzieję ja również jeszcze raz dziękuję tym wszystkim, którzy mi pomogli zorganizować ten turniej a także wszystkim uczestnikom, bez których nawet  najlepiej przygotowany turniej będzie klapą.

Mam nadzieję do zobaczenia za rok.

Pozdrawiam
Edward Owsiak – właściciel sklepu myśliwskiego EDEX

A oto ostateczne wyniki:

Młodzież z Podstawówki
1. Bartosz Walczak
2. Kamil Błasik
3. Izabela Biedroń

Młodzież Gimnazjalna
1. Patryk Betlej
2. Łukasz Filip
3. Kamil Bartuś

Seniorzy
1. Leszek Śliwa
2. Bogdan Szeląg
3. Łukasz Sanokowski


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.