IMG_20160304_11405222Konkurs odbył się w dniu 4 marca 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowym Żmigrodzie, a organizatorami konkursu byli: PKO Bank Polski i Szkoła Podstawowa w Nienaszowie.

Do konkursu zgłosiło się siedemnaście szkół z powiatu jasielskiego należących do Szkolnych Kas Oszczędności. Każda drużyna składała się z trzyosobowego zespołu uczniowskiego. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na indywidualnym  rozwiązaniu przez uczniów testu sprawdzającego ich wiedzę z zakresu finansów, druga to dyktando „Ortografia z SKO”. Na wynik końcowy złożyła się suma punktów uzyskanych przez wszystkich członków drużyny.

Zwycięzcy konkursu to:

I miejsce – SKO w Warzycach,

II miejsce –  SKO w Krempnej,

III miejsce – SKO Dębowiec.

Drużyna naszej szkoły składała się z uczniów klasy czwartej: Emilii Karp, Zuzanny Karp i Łukasza Szeląga. Gratulujemy zwycięzcom.

Nasza uczennica Zuzanna Karp została Mistrzem Świata Finansów i otrzymała statuetkę ufundowaną przez opiekunów SKO w Nienaszowie. Wszystkie zespoły biorące udział w konkursie otrzymały upominki ufundowane przez PKO Bank Polski oraz Wójta Gminy Nowy Żmigród.

Celem konkursu było poszerzenie wiadomości w zakresie finansów i podstawowych pojęć  z zakresu bankowości,  rozwijanie umiejętności i kształtowanie postaw związanych z szeroko rozumianym pojęciem oszczędzania oraz promocja Szkolnych Kas Oszczędności.

Źródło: Zespół Szkół w Warzycach

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.