IMG_1738Finał Gminnego Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym odbył się 29 maja 2015 roku, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach. W ostatnim etapie potyczek uczestnicy wypełniali test wiedzy o gminie Jasło i powiecie jasielskim, który składał się z 10 pytań zamkniętych oraz dodatkowego zadania opisowego.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 42 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Jasło. W finale gminnym udział wzięło 12 uczestników. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I – III Szkoły Podstawowej oraz kl. IV – VI. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy i znajomością ustawy o samorządzie terytorialnym. Komisja Konkursowa miała trudny wybór by wyłonić zwycięzców.

Mistrzami Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w kategorii dla najmłodszych klas I – III zostali: Norbert Szeląg – SP w Osobnicy,Emilia Krześniak – SP w Trzcinicy oraz Gabriela Czarnecka – SP w Osobnicy, Patryk Biedroń – ZS w Warzycach – wyróżnienie.

W kategorii dla klas od IV – VI zwyciężyli: Bartosz Walczak – ZS w Warzycach, Natalia Kuchta – ZS w Warzycach, Marcin Dykas – ZS w Trzcinicy oraz Kamila Brągiel – SP w Osobnicy. (Izabela Biedroń – ZS w Warzycach – wyróżnienie). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Jasło wręczyli: Anna Łepkowska w-ce przewodnicząca Rady Gminy Jasło oraz Rafał Czekalski – sołtys wsi Szebnie.

Obchody XXV-lecia odrodzenia samorządu, to jeden z największych sukcesów naszych przemian. Nie byłoby nowoczesnej wolnej Polski bez rozwoju samorządności oraz współuczestnictwa i współdecydowania w sprawach publicznych lokalnej społeczności. Program Samorządna Rzeczpospolita, uchwalony na I Zjeździe NSZZ Solidarność, stał się kamieniem węgielnym przyszłych zmian. Wola narodu wyrażona w wyborach 4 czerwca 1989 roku otworzyła drogę do wolnych wyborów samorządowych. W 2015 r. obchodzimy 25-tą rocznicę uchwalenia ustawy o samorządzie terytorialnym i pierwszych wolnych wyborów samorządowych.

IMG_1720

IMG_1739

GBP w Jaśle z/s w Szebniach


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.