„Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę małpeczkę z podróży.
Długim ogonkiem to zwinne zwierzę
będzie za Ciebie zmywać talerze.

Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę wielbłąda z podróży.
Na jego grzbiecie wygodnie siądziesz,
aby do pracy mknąć na wielbłądzie.

Kochana Mamo, gdy będę duży,
to Ci przywiozę tłum zwierząt z podróży.
Niech wszystkie ze mną mówią to samo,
że bardzo Ciebie kochamy, Mamo.”

                                            (Kochana Mamo – M. Szypowska)

Filia GBP w Warzycach oraz Świetlica GOK w Warzycach 23 maja br. zorganizowały warsztaty plastyczne dla najmłodszych czytelników z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Mama to wyjątkowa kobieta w życiu każdego z nas, która jak nikt inny zasługuje na to, by podziękować jej za każdą chwilę w której przy nas była.

Czy jest jakiś prezent, który wynagrodzi mamie wszystkie nieprzespane noce kiedy razem z dzieckiem przeżywała problemy? Czy jest jakiś prezent, który odda ogrom uczucia, którym otacza przez wszystkie lata? Czy jest jakikolwiek prezent, by zrekompensować mamie wszystkie stresy, wszystkie łzy, wszystkie obawy jakie serwują jej dzieci przez całe życie? Nawet gdyby w jakiś cudowny sposób coś takiego się znalazło, przecież to nie wystarczy…Nie ma nic takiego. Nikt, nigdy nie wymyśli prezentu, który podziękowałby sam za nas.

Najpiękniejszym prezentem dla matki jest coś własnoręcznie wykonanego przez swoje ukochane dziecko…. Skrawek papieru z serduszkiem i trzy najpiękniejsze słowa na nim napisane: KOCHAM CIĘ MAMO !!

E. Wieczorek

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.