Spotkanie z H. Urban„Szepczą cichutko usta ciszy

o samotności…

Lecz nikt nie słyszy.

Nikt bladej twarzy jej nie dotyka,

jej przyjaciółką bywa muzyka.

 

Raz ukołysze, pięknem napoi,

czasem ukoi…

I jak trzy siostry, w zasięgu wzroku,

wciąż siebie mają,

tak rok po roku.”

Halina Urban

Spotkanie autorskie z Haliną Urban oraz promocja jej nowego tomiku poezji pt. „Usta ciszy” odbyła się 25 czerwca 2013 r. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

Przygodę z pisaniem poetka rozpoczęła w 2012 roku debiutując tomikiem „Emocje”. Przez wiele lat pisała „do szuflady”, jak sama mówi: „…pierwsze wiersze były niejako terapią pozwalającą odreagować stres. Pisane są więc z głębi serca…”

Wiersze autorki są bardzo emocjonalne, wzruszają, pozwalają czytelnikowi na przeżywanie  chwil radości związanych ze świętami i ich tradycjami, mówią o tęsknocie i szczęściu rodzinnym oraz miłości do koni.

Tomik „Emocje” zdobią ilustracje koni, które dla autorki wykonała młoda plastyczka – Emilia Juszczak. Natomiast szata graficzna drugiego tomiku jest autorstwa Teresy Warzechy.

– Utwory Pani Haliny uważamy za bardzo wartościowe, przepełnione matczyną miłością, wrażliwością i uczciwością. Są bardzo dobrą lekturą na te lepsze i gorsze dni, krótkie i długie wieczory – o każdej porze roku. Zafascynować i skłonić do refleksji mogą każdego – mówią Teresa Świszcz i Lidia Witkowska – nauczycielki, które od samego początku wspierają artystkę w jej twórczości.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Kategorie: Ludzie

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.