thumbnail (6) 3. marca 2013 roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał VI Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Szkołę Podstawową Nr 28 im. ppłk. Łukasza Cieplińskiego w Zespole Szkół Nr 6 w Rzeszowie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

Festiwal, organizowany już po raz trzynasty, a mający rangę festiwalu wojewódzkiego od sześciu lat, jest swoistego rodzaju lekcją patriotyzmu lokalnego dla najmłodszych. Promuje polskie pieśni i piosenki patriotyczne a także pożądane postawy.

Aby wziąć udział w konkursie, należało nagrać na płytkę DVD występ solisty bądź zespołu, a następnie przesłać nagranie do komisji oceniającej. Po obejrzeniu ponad pięćdziesięciu nadesłanych prezentacji artystycznych jury konkursowe zaprosiło do udziału w koncercie finałowym siedemnastu wykonawców, wśród których znalazł się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej z Warzyc. Nasi uczniowie zaprezentowali się w pieśni „Biały krzyż”.

„Gdy zapłonął nagle świat,
Bezdrożami szli
Przez śpiący las.
Równym rytmem młodych serc
Niespokojne dni
Odmierzał czas.

Gdzieś pozostał ognisk dym,
Dróg przebytych kurz,
Cień siwej mgły …
Tylko w polu biały krzyż
Nie pamięta już,
Kto pod nim śpi …”

Impreza zgromadziła około stu młodych wykonawców. Uczestnicy konkurowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i IV-VI szkoły podstawowej zarówno jako soliści  jak i zespoły wokalne oraz chóry. Na scenie Młodzieżowego Domu Kultury zaprezentowano znane i mniej znane polskie pieśni i piosenki patriotyczne. W ocenie jury poziom festiwalu był bardzo wysoki, a interpretacje utworów niezwykle ciekawe i przemyślane.

Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej z Warzyc w składzie: Ciemniewska Wiktoria, Feliks Gabriela, Zabawa Natalia, Pawluś Paulina, Wolniewicz Dawid, Wąsik Alicja, Kwarciany Aleksandra, Filip Aleksandra, Ochwat Maria, Twarduś Natalia i Lelito Gabriela – przygotowany do konkursu przez panią Wiolettę Zygmunt wyśpiewał trzecie miejsce w kategorii „zespoły wokalne – klasy IV-VI szkoły podstawowej”.

Wokalistom oraz ich opiekunce gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Źródło: ZS w Warzycach

Kategorie: Szkoła

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.