Wakacyjne Warsztaty zostały zorganizowane w dniach 18 – 22 lipca oraz 22 – 26 sierpnia przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach Filia w Warzycach oraz Świetlicę w Warzycach Gminnego Ośrodka Kultury w Jaśle z/s w Brzyściu. Przeznaczone były dla dzieci i młodzieży przebywających na wakacjach w naszej miejscowości.

Każdy, kto tylko chciał i mógł przyjść do domu ludowego w Warzycach na pewno się nie nudził i aktywnie spędził nie jedno popołudnie. Jak co roku zajęcia rozpoczęły się od ustalenia wspólnego regulaminu i narysowania dużego drzewa, na którym każdy uczestnik przypinał swojego indywidualnie wymyślonego liścia.

Do dyspozycji mieliśmy dużą salę gdzie młodzi uczestnicy mogli: rysować, malować, wycinać, przyklejać, biegać, skakać, tańczyć, a także brać udział w różnego rodzaju zabawach i grach integracyjnych oraz zespołowych. Uczestnicy budowali statek, którym płynęli zwiedzać świat, zderzyli się z górą lodową, ale dzięki tratwie wszyscy zostali uratowani. Zwykłe szare gazety okazały się świetnym materiałem plastycznym, z którego można było wiele wykonać. Tym razem również origami płaskie okazało się nie lada wyzwaniem do tworzenia przepięknych kolorowych obrazów. Zabawy z chustą Klanza wyzwoliły wiele emocji, dzieci ćwiczyły zręczność i spostrzegawczość, utrwalały znajomość kolorów i skojarzenia. Nutkę rywalizacji, wśród uczestników wzbudziła gra Jenga, każda grupa chciała wyciągnąć jak najwięcej klocków i nie zburzyć wieży.

Na podsumowanie warsztatów wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze.

Wszystkim, którzy odwiedzali świetlicę i bibliotekę w czasie wakacji dziękujemy i zapraszamy na kolejne warsztaty.

E. Wieczorek

 

Kategorie: Biblioteka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.