W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Warzycach 30 września  b.r. z inicjatywy Klubu Szachowego UKS Cebulka Warzyce, odbył się IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Wszystkich uczestników turnieju przywitała v-ce Dyrektor Szkoły Pani Lidia Witkowska, w trakcie turnieju głos zabrał również przybyły na tą okazję Wójt Gminy Jasło Pan Stanisław Pankiewicz.

Z każdym rokiem turniej cieszy się coraz większą frekwencją i mimo wyznaczonej daty końcowej zgłoszeń, drugi rok z rzędu musieliśmy wcześniej zamykać listy startowe, ponieważ chętnych było więcej niż miejsc.

W ‘zawodach szachowych” wzięło udział 89 miłośników szachów, nie tylko z naszego regionu. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w dwóch grupach wiekowych. Sędzią głównym zawodów był Lucjan Walczak, nagrody wręczali radni Gminy Jasło Piotr Wilk i Mieczysław Zając.

Końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:

Grupa A OPEN:

  1. Daniel Kopczyk
  2. Marian Lorenc
  3. Mariusz Marek

Najlepsza zawodniczka w turnieju: Sara Giefert

Najlepszy zawodnik z Gminy Jasło: Adam Gościński

Grupa B:

  1. Marcin Wolak
  2. Kamil Kucza
  3. Michał Guzik

Najlepsza juniorka w turnieju: Wiktoria Danek

Najlepszy junior z Gminy Jasło: Bartosz Walczak

Najlepsza juniorka z Gminy Jasło: Karolina Wąsik

Najmłodszy zawodnik w Turnieju: Wojciech Marek ur. 2013 r.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Jasło.

Nagrody dla najlepszych zawodników ufundowane zostały przez Urząd Gminy Jasło, oraz firmy EURO – WIN Mariusz Wójtowicz, CREOLINE Przemysław Wietecha, EDEX Edward Owsiak i BANK PKO S.A. Oddział w Jaśle.

Na zakończenie zawodów, wśród uczestników, zostały wylosowane cztery dodatkowe nagrody pieniężne, w wysokości 50 zł każda, ufundowane przez Bank PKO S.A. Oddział w Jaśle.

Serdecznie dziękujemy Wójtowi Stanisławowi Pankiewiczowi za czteroletni patronat oraz wszelką pomoc, którą otrzymywaliśmy z Gminy. Dziękujemy również Dyrekcji, Pracownikom oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej w Warzycach za udostępnienie i przygotowanie sali, serwisu kawowego, poczęstunku oraz za wszelką pomoc w sprawnym przeprowadzeniu zawodów.

Wielkie podziękowania należą się Panu Dyrektorowi Piotrowi Ochwatowi za dotrzymanie słowa i wprowadzenie do programu szkolnego szachów. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia podniosą poziom logicznego myślenia i koncentracji wśród uczniów naszej szkoły. Dzieciom i młodzieży dostarczą więcej rozrywki i przyjemności, a zajęcia prowadzone przez dobrego szachistę i jednocześnie pedagoga dadzą nadzieję że nasza drużyna szachowa, która właśnie w tym roku awansowała z V do IV Ligi Szachowej doczeka się nowych zawodników.

Dziękujemy redakcji portalu Warzyce.pl który objął Patronat Medialny nad turniejem i jednocześnie prowadzi naszą zakładkę na stronie internetowej naszej miejscowości.

Kategorie: SportSzachy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.