Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzieże i włamania. Młodzi ludzie okradli dom, prywatną firmę, bar i komis samochodowy. Łupem złodziei padły m.in. pieniądze, alkohol, papierosy, aparaty fotograficzne, radia samochodowe. Na swoim koncie mają wiele takich czynów.

Policjanci z jasielskiej komendy prowadzili czynności w sprawie włamań, które miały miejsce w minionym i bieżącym roku w Warzycach i Jaśle. Mimo upływu miesięcy, funkcjonariusze badali każdą sprawę, analizowali docierające do nich sygnały, ustalali i przesłuchiwali świadków zdarzeń. Dzięki temu w minionym tygodniu wpadli na trop młodych włamywaczy.

Funkcjonariusze zatrzymali pięciu mieszkańców gminy Jasło w wieku od 17 do 20 lat. W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że podejrzani w różnych konfiguracjach osobowych dokonali szeregu włamań i kradzieży m.in. w Warzycach trzykrotnie włamali się do jednej z prywatnych firm, okradli jeden z barów, włamali się do prywatnego domu oraz Domu Ludowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol, aparat fotograficzny, nie pogardzili nawet dwoma gaśnicami.

Policjanci ustalili również, że rok temu jeden z 20-latków wspólnie z 18-letnim mieszkańcem Jasła, włamał się do komisu samochodowego w Jaśle, skąd zabrał sprzęt RTV, radia samochodowe oraz dowody rejestracyjne i kluczyki do pojazdów. W październiku br. jeden z podejrzanych 18-latków uczestniczył także w kradzieży torebki wraz z telefonem komórkowym, pieniędzmi, kartą bankomatową i dowodem osobistym.

Ponadto w wyniku przesłuchań podejrzanych, a także przeszukań w miejscach ich zamieszkania zgromadzono materiał dowodowy potwierdzający, że dopuścili się oni jeszcze wielu innych podobnych przestępstw i wykroczeń.

Podejrzani usłyszeli już cześć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło artykułu: KPP Jasło

Kategorie: Wydarzenia

4 komentarze

asdasd · 04-11-2010 o 20:09

ogarnijcie się moderatorzy tej strony

tandeta · 04-11-2010 o 20:10

i zdjęć nie powinniście dodawac!

................ · 08-11-2010 o 23:12

Nie wiem kto “mądry” prowadzi tą stronę…ale powinien zauważyć przed publikowaniem zdjęć że na jasielskim portalu zostały one poprawione!!!
Według mnie osoba zarządzająca strona jest niekompetentna jesli chodzi o to co robi…a w dodatku posługuje się plagiatami, zamiast napisać artykuł samodzielnie!!!Wstyd!!!

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.