Hu hu ha nasza zima wcale nie jest zła… Jak co roku w ferie zimowe Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach – Filia w Warzycach zorganizowała dla młodych czytelników Zimowisko Wyobraźni.

18 stycznia w mroźne popołudnie do Domu Ludowego w Warzycach przyjechali aktorzy z Teatru Urwis i zaprezentowali najmłodszym czytelnikom Naszej Biblioteki oraz ich rodzicom sztukę pt. „Bezpieczny Świat”. Opowiadała ona o małej mieszkance planety Totitu o imieniu Tuti, która wyruszyła w kosmiczną podróż. Przypadkiem trafiła na planetę Ziemia, gdzie Tuti wraz z dziećmi poznała zasady bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, jak również zasady panujące na placu zabaw.

Dopełnieniem „dnia ze sztuką” było spotkanie autorskie z Moniką Kocik – Furtek oraz promocja tomiku wierszy dla dzieci pt. „Wesoły Świat”.

Z okazji zbliżającego się dnia babci i dziadka Filia w Warzycach GBP w Jaśle z/s w Szebniach zorganizowała warsztaty plastyczne. Wykorzystując kolorowe papiery, tasiemki, dziurkacze, kleje, nożyczki i inne materiały powstały przecudne i jedyne w swoim rodzaju laurki oraz kartki z życzeniami dla dziadków.

E. Wieczorek

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.