W sobotę 17 listopada w Domu Ludowym w Warzycach, z inicjatywy Klubu Szachowego UKS Cebulka Warzyce, odbył się Turniej Szachowy z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Turniej współfinansowany był ze środków przekazanych przez Operatora Programu Grantowego w ramach projektu „Podkarpacki Ośrodek Wspierania Ekonomi Społecznej” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Funduszu Europejskiego.

W turnieju wzięło udział 62 miłośników szachów, w tym 15 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Warzycach, zawodnicy zrzeszeni w Klubie UKS Cebulka Warzyce oraz zaproszeni goście. Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w trzech grupach. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwali sędzia główny Lucjan Walczak oraz sędzia rundowy Adam Gościński.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Sołtys Alicji Błasik za udostępnienie sali oraz Pani Jadwidze Zając za wypożyczenie sprzętu nagłaśniającego.

Jesteśmy wdzięczni również Paniom: Annie Śliwa, Joannie Płaza i Joannie Walczak za przygotowanie poczęstunku w postaci kanapek, ciasteczek i napojów oraz wypisanie dyplomów.

Pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone medalami i dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Specjalne nagrody w postaci kompletu szachów zostały ufundowane dla wszystkich dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warzycach, którzy zapisali się do sekcji szachowej działającej w szkole i wzięli udział w tym turnieju.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych turniejach organizowanych w Warzycach.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Grupa A OPEN

 1. Tomkowicz Kamil

 2. Błasik Kamil

 3. Leśniak Mateusz

Grupa B

Chłopcy

Dziewczęta

 1. Grygiel Szymon

 2. Drzał Mikołaj

 3. Forc Ksawery

Najlepszy junior z Warzyc

Bartosz Walczak

 1. Tomkiewicz Natalia
 2. Danek Wiktoria
 3. Furtek Julia

Najlepsza juniorka z Warzyc

Izabela Biedroń

 

Grupa C

Chłopcy

Dziewczęta

 1. Maczuga Błażej

 2. Andreasik Wiktor

 3. Hap Konrad

 1. Kuchta Mirela

 2. Kulig Milena

 3. Kiszka Emilia

Kategorie: Szachy

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.