cpcd_2015_19Ogólnopolska kampania społeczna Cała Polska czyta dzieciom już po raz XIV została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji „CAŁA POLSKA CZYTA W BIBLIOTEKACH” tym razem znalazło oddźwięk w Zespole Szkół w Warzycach, gdzie 2 czerwca odbyła się impreza czytelnicza, w której wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego, „ zerówki” i I klasy Szkoły Podstawowej.

Tradycyjnie, coroczne spotkanie, rozpoczęło wspólne głośne czytanie. W tym roku zaproszeni goście czytali „Akademię Pana Kleksa” J. Brzechwy. Fragmenty uwielbianej przez dzieci lektury recytowali : Piotr Wilk – radny Gminy Jasło, Aleksandra Błasik – sołtys wsi Warzyce, Jadwiga Zając – pracownik świetlicy GOK, Agnieszka Jeleń- koordynator akcji CPCD, Leszek Śliwa – strażak OSP, Maria Owsiak i Edward Owsiak- członkowie Rady Sołeckiej.

Oprócz najważniejszego w tym dniu – głośnego czytania i możliwości obcowania z książką, pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej przygotowali dla dzieci wiele atrakcji. Przy współudziale nauczycieli, odbyły się liczne konkursy, zabawy integracyjne i zajęcia ruchowe, które wprowadziły dzieci w cudowny nastrój.

Wspaniałe eksperymenty z kolorową farbą i efektowne kleksy, to tylko niektóre z wymyślnych zadań jakie wykonywali najmłodsi. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był fantazyjny pokaz baniek mydlanych, które w promieniach słońca, w licznej asyście dzieci długo unosiły się nad dziedzińcem szkoły.

Uczestnicy wzięli też udział we wspólnym modelowaniu balonowych piesków i nauce tańca do piosenki „Witajcie w naszej bajce..”

Jak zawsze bibliotekarze przygotowali dla uczestników trochę małych upominków. W czasie wspólnej zabawy nie zabrakło zakładek promujących akcję CPCD i tradycyjnie już, drobnych słodyczy oraz pamiątkowych dyplomów ukończenia „Akademii Pana Kleksa”.

A. Jeleń

    

Kategorie: Wydarzenia

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.